מיקום

location.png

עקבו אחרי

icons8-facebook-48.png
icons8-instagram-26.png

מושב בני ציון (אזור השרון, בין רעננה ונתניה), 054-7793434

כל הזכויות שמורות ל מרווה ארז - לחיות באמת

דברו איתי

whatsapp-green.png
call.png

הסיפור שלי

אני זוכרת בדיוק את הרגע

בו החלטתי להקדיש את חיי לעזרה לאחרים;

עמדתי בגשם על הגשר בין שני הגסטהאוסים. בדרמסלה שבהודו - אותה מדינה שרק כמה חודשים קודם עוד נשבעתי שלעולם לא אדרוך בה את כף רגלי! הסתכלתי אל העמק והבנתי, שאת מה שלמדתי במסלול הכה-מטורף ובלתי צפוי, של צירופי מקרים  שרק החיים עצמם יכלו להמציא – אני חייבת לשתף עם כל העולם; 


שלא חייבים לסבול, ושאפשר לחיות חיים מאושרים

היום זה נשמע אולי טריוויאלי, אך באותם ימים של טרום-הרפואה המשלימה בארץ, כשאלו שבחרו בה עוד נחשבו ל"משוגעים" - ההבנה הזו ניפצה את כל תפישת המציאות שלי.


אני, שעד אותם ימים הייתי בטוחה שזה הגורל שלי לסבול! ושרגשות הפגיעה, התסכול והאומללות שחוויתי, הם פשוט מנת חלקי בחיים - הבנתי שיש מה לעשות בנוגע למצב שלי.


ובהקשר רחב יותר; שלכל דבר שאני חווה יש סיבה, ושיש חוקיות לגוף ולנפש. ושאם אטפל בסיבה, אוכל להשפיע על האופן בו אני חווה את החיים.

ואם יש מה שניתן לעשות, כך חונכתי,

הרי שזה בוודאי ביכולתי!

וכך קרה שהפכתי לאדם עם מטרה. ומרווה הריאלית, הלוגית, מחמש יחידות מתמטיקה, מרווה שהיתה אמורה לחזור לארץ כדי ללמוד מדעי המחשב - הפכה כמכונה המכוונת כולה למטרה אחת; להשגת ידע הריפוי, הבנת מנגנוני הגוף והנפש, והקשר בינם ובין מציאות החיים.

חזרתי לארץ והתחלתי ללמוד; בתחילה רפלקסולוגיה ועיסוי גוף-נפש - אך מהר מאוד הבנתי שעלי לדעת יותר לעומק,

ונרשמתי לארבע שנות נטורופתיה - רפואת גוף-ונפש.

הדרך לא היתה סלולה – אפילו בשתי המכללות הרציניות היחידות אז בתחום, הידע היה מקוטע; 
שעטנז של ידע מחקרי טרומי, משולב בידע עממי מופלא - לצד ניחושים מושכלים ואגדות-עם "רוחניות".

ואני, כבתו של מהנדס מבית ייקי טוב מרעננה – הרגשתי שכדי לעמוד מאחורי המקצוע הלא צפוי שלי, עלי לדעת עוד.

במשך חמש שנים ישבתי דרוכה בשורה הראשונה בכיתה, קשובה וזוכרת כל מילה של המורים – ובזמני החופשי חפרתי בספרים, חקרתי שתי-וערב את בן-זוגי וחבריו שהיו כבר מנוסים ברפואה הסינית, והייתי עסוקה באובססיביות - בכל רגע של ערות, בחיבור בין המידעים השונים.

במקביל, הלכתי לקבל טיפול בעצמי. בראש ובראשונה כי הייתי זקוקה לו, אך התמזל מזלי ו"נפלתי" על אחד, אוריאל אלבז - שגם עזר לי אישית וגם חנך אותי לרזי הנפש, בעיקר בראי הרפואה הסינית –  מקור ידע אדיר לטבע הנפש, האדם והחיים.

את הקליניקה הראשונה שלי פתחתי ב 2003, מיד בסוף שנת הלימודים הראשונה - בצעד שבמבט לאחור היה כמעט חצוף מצידי. אך הייתי כה חדורת-אמונה בכוחותיה של המודעות והרפואה המשלימה, שפשוט התחלתי עם מה שידעתי. מזגתי כלים נוספים ככל שלמדתי, ובכל פעם שנתקעתי, שמצאתי עצמי אובדת עצות - השתמשתי בכישורים האנליטיים שקיבלתי מהבית, ובאמונה המיטיבה שאני מודה עליה להורי עד היום; שאין דבר שהוא מעבר ליכולתי - על מנת להמשיך לחקור ולמצוא תשובות, הסברים ופתרונות.


כך קרה שתוך שלוש שנים טיפלתי בהצלחה גם במקרים מורכבים, שנתיים לאחר מכן כבר פיתחתי את שיטת הטיפול הראשונה שלי, בשנת 2016 התבקשתי על ידי האנציקלופדיה לרפואה טבעית לכתוב את הקשרי הגוף-נפש לכל המחלות באינדקס שלהם,

וכן פיתחתי את שיטת גולת-הכותרת שלי; המשחררת את הדפוסים הרגשיים ממקום מושבם בתת-המודע, אחת ולתמיד.

 

נעים להכיר :)

מרווה ארז

בת 40

עוזרת לאנשים להיטיב

בחייהם מזה 16 שנים

מאוהבת בעבודה שלי!

הגישה הטיפולית שלי

ככל שהמשכתי ללמוד, הבחנתי שרוב התורות והגישות מתנקזות לאותה הנקודה;

 

כל אחד מאיתנו הוא ישות ייחודית, בעלת דרך משלה ותכונות ומעלות רבות, 

וכל שעלינו לעשות כדי להיות בריאים ומאושרים – הוא לאפשר לגוונים השונים של עצמנו לבוא לידי ביטוי.

אך כשניסיתי ליישם את הפתרונות שלמדתי, על חיי האישיים, גיליתי שהם פשוט לא עבדו;
חשבתי חיובית ויצרתי חזון, ונזכרתי בכל הדברים הטובים בי, דמיינתי את שביקשתי בכל תחום - ואף המשכתי ללכת לטיפול, להתחבר לרגשות, ללמוד להתייחס נכון לאירועים השונים... 

והכל עזר במידה; הבנתי את הבעיה, איך להתייחס לדברים ואיך לפעול - אבל עדיין הרגשתי את אותן התחושות, והתחבטתי כל פעם מחדש באותן הסוגיות...

ככל שהמשכתי לחקור הבנתי, שהבעיה אינה במידע והבנה שחסרים לנו - אלא בתבניות חשיבה, רגש ותגובה, החקוקות בתת-המודע שלנו כשאריות מהעבר – ואינן משתנות עם המידע החדש. 


ושאם אנחנו רוצים להשתחרר מהם באמת,

עלינו להתייחס אליהם ולהעביר אותם שינוי - ולא להכתיב להם חוקים ותובנות מלאכותיות. פשוט כי זה לא עובד. 

לכן, בטיפול אצלי, בהחלט נשתמש בכלים להתמודדות ובתובנות חיוביות – אך בעיקר כדי לחשוף את איפה שזה לא עובד; שם נמצא את הדפוס שבתת-המודע, נפגוש אותו, ונעביר אותו שינוי אמיתי.


כשמנקים את הדפוסים מהשורש,
לא צריך להתאמץ כדי להרגיש טוב, לדעת ולהצליח לפעול נכון, ולראות את המציאות בדרך חיובית :)

עלי כמטפלת

כמטפלת אני מחזיקה בשלושה ערכים עיקריים;

המטרה;

להביא אותך לתוצאה שביקשת - ולהטבה ממשית בהרגשה ובאיכות החיים, בכל התחומים. בכל רגע במפגשים שלנו אני מכוונת לכך, גם אם לרגע סטינו מהנושא או עשינו אתנחתא קומית (וזה קורה לפעמים שקצת משחררים), אני כל הזמן עם היד על הדופק. התפקיד שלי, הוא להביא אותך לתוצאה שביקשת, ואני מקפידה שבכל מפגש נתקדם אליה.

מערכת יחסים אישית; 

אני אוהבת שנעים לי, ונראה לי שזה חשוב גם עבורך; כדי שנגיע למטרה, צריך להיות לך טוב במפגש. לכן, אני מרשה למטופלים שלי להכנס לי ללב, מקפידה על אווירה טובה, משתדלת להיות גמישה כשצריך, משתפת מנסיוני האישי כשזה תומך, וגם מכניסה קצת הומור. בעיני, כדי שיהיה אמון, צריך להיות קשר חיובי.

קונקרטיות ורציונליות; 

דבר שאני לא עושה - זה לדבר באוויר. וגם לא בשפה רוחנית. במסע שלי למדתי שלכל דבר יש הסבר וסיבה - ושמנגנון שניתן להסביר, ניתן גם לתקן. לכן, כל מה שנתייחס אליו בטיפול הוא פרי נסיוני האישי והבנה של המנגנונים הפועלים. וכל דבר שנדבר עליו אני יודעת להסביר ולרוב גם אעשה זאת - כי גם עבורך הבנת התהליכים תעזור להתקדם. 

למה זה חשוב בעיני? גם כי המטופלים שלי הם לרוב רציונליים, ולא מהעולם הרוחני. וגם כי כשמדברים באוויר, לא יורדים לעומקם של דברים, ואז גם לא פותרים אותם באמת.

ואנחנו, באנו לפתור באמת :)